
















Շուկայում վաճառում էին տանձ և խնձոր: Տանձ վաճառվել էր 10 կգ-ով ավելի, քան խնձոր:
Գտիր, թե որքա՞ն գումարով էր վաճառվել ամբողջ միրգը, եթե հայտնի է, որ տանձերի զանգվածի հարաբերությունը խնձորների զանգվածին հավասար է -ի: Տանձի \(1\) կգ-ն արժե 250 դրամ, իսկ խնձորինը՝ 290 դրամ:
Ստուգիր լուծման միջանկյալ պատասխանները:
Վաճառված տանձերի զանգվածը՝ կգ:
Վաճառված խնձորների զանգվածը՝ կգ:
Պատասխան՝ ամբողջ միրգը վաճառվեց դրամով:
