ՀԱՐՍՏԱՑՐՈՒ ԳԻՏԵԼԻՔՆԵՐԻԴ ՊԱՇԱՐԸ
Ակտիվացրու «Իմ+»-ը գերազանց գնահատականներ ստանալու համար
Ստեղծեք Ձեր ուսումնական ծրագիրը «ԻմԴպրոց» կայքում
Ստացեք հաշվետվություն Ձեր ուսումնական ծրագիր արդյունավետության վերաբերյալ
Օգտագործեք Ձեր առաջադրանքները ստուգողական աշխատանքներում
Լիմոնադ պատրաստելու համար պետք է 3 լ ծիրանի հյութ, որի մեկ լիտրն արժե 44 դրամ և 25 լ աղբյուրի ջուր, որի մեկ լիտրն արժե 3 դրամ:
 
Որքա՞ն է պատրաստված լիմոնադի \(1\) լիտրի մոտավոր արժեքը:
 
Պատասխան՝ լիմոնադի \(1\) լիտրն արժե  դրամ  լումա: